Podłoga grota solna

Często zapomina się o roli podłogi po której stąpamy.

Popełniamy wówczas poważny błąd, ponieważ dzięki właściwie dobranej podłodze podloga grota solnakorzystanie z pomieszczenia jest bardziej komfortowe. Dokonując wyboru podłogi powinniśmy zdawać sobie sprawę że jest ona bardzo ważnym elementem aranżacji wnętrza. W procesie tworzenia obiektu haloterapii istotne znaczenie ma każdy element wyposażenia.
Na całościowy wizerunek pomieszczenia składają się bowiem nie tylko ściany, ale również rodzaj i kolor podłogi. Sposób wykonania podłogi powinien być dostosowany do charakteru obiektu oraz wystroju wnętrza oraz prowadzonych tam zajęć. Powierzchnia powinna być łatwa w utrzymaniu w czystości.
W tzw grotach solnych często można spotkać podłogi pokryte kilkucentymetrowa warstwą soli.

Wysypywanie soli na podłogę jest mało praktyczne i ma zastosowanie jedynie w aranżacjach typu grota solna. Ze względu na trudność utrzymania porządku w celu ochrony takich podłóg stosowane są ochraniacze na buty lub klienci wchodzą do groty solnej w skarpetach. W obiektach haloterapii gdzie prowadzone są ćwiczenia wspomagające głębokość oddechu, sól na podłodze utrudnia  poruszanie się i prowadzenie zajęć ruchowych. Wysypywanie soli na podłogę podyktowane było przekonaniem że w ten sposób wytwarzany będzie aerozol solny. Pomiary jednoznacznie wykazały że jest to sposób nieefektywny. Aerozol solny w jaskiniach solnych naziemnych można wytworzyć tylko i wyłącznie z użyciem Halogeneratora. Jest bardzo wiele rozwiązań podłóg powszechnie stosowanych w obiektach użyteczności publicznej, które spełniają wszelkie wymogi użytkowe podkreślając jednocześnie charakter obiektu. Do dyspozycji mamy podłogi drewniane , kamienne , z płytek ceramicznych i gresowych i wiele innych rozwiązań powszechnie stosowanych w budownictwie wykończeniowym.

Podłoga powinna służyć bezpieczeństwu podnosząc jednocześnie komfort korzystania z obiektu.