Inhalatorium Salsano
Inhalatorium można stworzyć w niemal każdym pomieszczeniu. Należy jedynie wyposażyć go w specjalistyczne urządzenia. Suchy aerozol solny dostarczany jest do pomieszczenia haloterapii z sąsiadującego przez ścianę pomieszczenia technicznego, co daje wygodę w czasie obsługi i zabiegów konserwacyjnych. Niezawodny system Salsano gwarantuje łatwość obsługi przy bardzo niskich kosztach eksploatacji.
1. Dlaczego stężenie aerozolu solnego w Inhalatorium Salsano jest stabilne przez cały cykl inhalacji?
Do prawidłowego funkcjonowania Inhalatorium niezbędne jest zapewnienie właściwych parametrów pracy przez cały cykl terapeutyczny, a w szczególności niezbędne są:
Czystość i właściwe parametry wigotnościowo-temperaturowe powietrza gwarantują komfort i skuteczność inhalacji. Za właściwe stężenie aerozolu solnego w znacznej mierze odpowiada wilgotność powietrza. Właściwa wilgotność powietrza umożliwi prowadzenie terapii przez cały rok z zachowanie parametrów inhalacyjnych. Niektóre pory roku charakteryzują się podwyższoną wilgotnością powietrza. Pojedyncze małe cząsteczki suchego aerozolu solnego stają się wówczas higroskopijne i pochłaniają wodę z powietrza zwiększając swój rozmiar. Następnie te powiększone mokre cząsteczki łączą się w procesie koagulacji w jeszcze większe cząstki. Większe cząsteczki nie docierają do głębszych partii drzewa oskrzelowego, zmniejszając tym samym pozytywne efekty haloterapii. Więcej informacji na ten temat TU
Do wytwarzania suchego aerozolu solnego w Inhalatorium Salsano zastosowano Halogenerator. Urządzenie jest w pełni bezpieczne a cząsteczki aerozolu mają wielkość 1-5µm co pozwala na docieranie do najgłębszych partii drzewa oskrzelowego. Oczyszczanie układu oddechowego poprawia ogólną wydolność organizmu, a osobom z problemami zdrowotnymi przyśpiesza powrót do zdrowia.
2. W celu zapewnienia właściwego stężenie aerozolu solnego niezbędne są właściwe urządzenia
Halogenerator Salsano DC-407 – wytwarza wysoko-dyspersyjny suchy aerozol solny. Dzięki zastosowanym rozwiązaniom generator dostarcza aerozol do pomieszczenia w sposób ciągły, co jest szczególnie ważne ze względu na fakt, że mikrocząsteczki swoją najwyższą aktywność utrzymują tylko przez około 100 sekund od momentu rozdrobnienia. To jest czas kiedy cząsteczki powinny znaleźć się w naszym drzewie oskrzelowym. Mikroskopijne cząsteczki docierając do najgłębszych partii układu oddechowego skutecznie z użyciem naturalnej substancji regenerują i pomagają nam powrócić do dobrej kondycji.
Powietrze dostarczane do inhalatorium powinno być oczyszczone przez filtr. Inhalatorium usytuowane w pomieszczeniach wewnątrz budynku jest narażone w mniejszym stopniu na wahania wilgotności powietrza. Niemniej nie da się uniknąć sytuacji gdy wilgotność przekracza właściwy próg, dlatego warto uwzględnić instalację osuszacza w pomieszczeniu technicznym. Podwyższona wilgotność już na etapie rozdrabniania soli w młynie halogeneratora spowoduje, że cząsteczki pochłaniając wodę z powietrza stają się lepkie i łączą się ze sobą. Uniemożliwia to wytworzenie aerozolu o wielkości cząstki 1-5µm. Dlaczego warto stosować osuszacz dowiesz się TU
Do prawidłowej pracy inhalatorium niezbędne jest zapewnienie prawidłowej wentylacji, która odpowiada między innymi za właściwe parametry stężenia aerozolu solnego podczas cyklu terapeutycznego.
Najczęściej wystarczającym jest zastosowanie dwóch wentylatorów. Jeden z nich wdmuchuje powietrze do pomieszczenia technicznego, drugi wyrzuca powietrze z inhalatorium na zewnątrz.
Kierunek ciągu wentylacyjnego rozpoczyna się od wentylatora tłoczącego powietrze do pomieszczenia technicznego. Powstaje nadciśnienie w pomieszczeniu technicznym. Halogenerator wytwarza aerozol solny, miesza powietrzem i wdmuchuje do inhalatorium. Aby zapewnić równomierny rozkład aerozolu w całym pomieszczeniu inhalatorium, należy zainstalować wentylator wyciągowy po przeciwnej stronie w stosunku do miejsca montażu halogeneratora, Wentylator wyrzuca zużyte powietrze na zewnątrz.
3. Zalety Inhalatorium Salsano
Mikroprocesorowe sterowanie gwarantuje doskonałą powtarzalność sesji inhalacyjnych. Zostało to potwierdzone w akredytowanym laboratorium w procesie certyfikacji wg normy PN-EN 60601-1 dla urządzeń medycznych.
Laboratorium akredytowane PCA przebadało urządzenie na zgodność z normami zharmonizowanymi.