Sauna solna
Aerozol solny wyrównuje pH skóry, podnosi turgor i indukuje procesy regeneracyjne, dzięki czemu skóra staje się jędrna i sprężysta.
Jak efektywnie wykorzystać czas między sesjami?
Pomieszczenie wypoczynkowe przy saunie to doskonałe miejsce dla haloterapii.
Należy przy tym pamiętać, że kruchy solne użyte do dekoracji nie są źródłem aerozolu solnego. Aerozol solny wytwarzany jest przez generator aerozolu solnego.
Umieszczanie halogeneratora w pomieszczeniu sauny jest bezcelowe. Pomieszczenie wypoczynkowe przy saunie jest miejscem właściwym dla haloterapii. Stan, w jakim znajduje się nasze ciało po wyjściu z sauny pozwala na osiągnięcie zwiększonych korzyści z haloterapii.
Po wyjściu z pomieszczenia sauny skóra jest rozgrzana, otwarte są pory skórne, zmiękcza się naskórek. Proces intensywnego pocenia zostaje zahamowany. Taka sytuacja ułatwia oddziaływanie aerozolu solnego na nasze ciało. Odkryte powierzchnie ciała pozwalają na bezpośredni kontakt aerozolu z rozgrzaną skórą. Ciało oczyszcza się ze zbędnych produktów przemiany materii, wzmacnia się funkcja obronna skóry.
Drugim aspektem oddziaływania haloterapii po wizycie w saunie jest oddziaływanie na nasz układ oddechowy. Wysoka temperatura w pomieszczeniu sauny powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych, krew krąży szybciej, puls przyspiesza aż o 50 %.
Wzrost aktywności układu krążenia powoduje przyspieszenie oddechu, zwiększa się wentylacja płuc. Głębokie oddychanie pozwala na dotarcie cząsteczek aerozolu o wymiarach ok. 2 µm do najdalszych części naszych dróg oddechowych. Wówczas haloterapia jest najbardziej skuteczna. Aerozol solny oczyszcza nasz układ oddechowy z nagromadzonych pyłów i zanieczyszczeń. Z danych Głównego Urzędu Statystycznego wynika, że emisja pyłów do środowiska w 2010 roku wyniosła aż 445 tys. ton, co w przeliczeniu na dzień daje 1,2 ton pyłu dziennie.
Haloterapia to sprawdzony sposób na oczyszczenie dróg oddechowych by móc oddychać swobodnie.